Ogłoszenia duszpasterskie
Parafia św. Macieja - Bielany

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

4 grudzień 2022

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po południu zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu którą kończymy nieszporami o godzinie 16.30.

Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka.

W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Wszystkich parafian, nie tylko dzieci zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 16.00 na Zasolu i 17.00 w Bielanach. W tym roku naszym adwentowym przewodnikiem jest św. Joachim - ojciec Maryi i dziadek Pana Jezusa.

W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

Dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy 8 grudnia, na Mszę świętą na Zasolu o 16.00 a w Bielanach o godzinie 17.00. W czasie tej Mszy zostaną poświęcone i wręczone dzieciom medaliki Matki Bożej.

W czwartek od godziny 12.00 do 13.00 zapraszamy na godzinę łaski, w której Maryja obiecała: Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.”

W tym tygodniu patronuje nam:

  • we wtorek – św. Mikołaj
  • w środę – św. Ambroży
  • w piątek – św. Jan Diego

Dziękujemy grupie pani Anny Grunwald za posprzątanie naszej świątyni i ofiarę na gwiazdy betlejemskie. W tym tygodniu do sprzątania prosimy grupę pani Jadwiga Stawowczyk.

W przyszłą niedzielę 4 grudnia serdecznie zapraszamy na „Mikołajkowy Kiermasz Ciast”. Zebrana kwota zostanie przekazana na leczenie w Lublinie naszego parafianina Pawła Grygi z Łęk, który walczy z nowotworem mózgu. Ciasta będzie można nabyć już po pierwszej Mszy świętej.  gdyby ktoś chciał wesprzeć akcje przez upieczenie jakiegoś ciasta, babeczki czy ciasteczek to będzie to mile widziane. Wypieki można będzie przynosić w sobotę od godziny 15:00 na salki katechetyczne w naszej parafii.

Zachęcamy do nabycia u pań z Zespołu Charytatywnego świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Z ofiar składanych przy tej okazji panie z Zespołu przygotowują paczki dla parafian będących w potrzebie.

W ostatnim tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Krystyna Magnucką z Zasola oraz śp. Wiolettę Skrzypek z Bielan. Niech miłosierny Bóg da im udział w światłości wiekuistej.